Päike pommivarjendis

august 19, 2014
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Möödunud nädalavahetusel avanes mulle harukordne võimalus panna oma solargraafia näitus üles sellisel üritusel, nagu Pärnu Augustiunetus.

Väljapaneku kohaks osutus Pärnu Kunstnike Maja kelder, mis osutus nõukogudeaegseks pommivarjendiks. Kui ma veel kohta näinud ei olnud, siis väiksed kahtlused olid, kuid need osutusid kõik alusetuks. Varjend oli väga sürrealistlik ja üllatavalt soe ning kuiv. Kui Augustiunetuse põhirõhk langes Supeluse tänavale, siis ehk ei jõudnud näitusele kõik need, kes oleks seda soovinud näha, kuid samas sain ma otse suhelda kõigi nendega, kes kohale jõudsid. Inimesed saabusid enam-vähem sellise täpsusega, et kui ma eelmised ära saatsin, astusid järgmised sisse. Uksed keerasin ma lukku veidi pärast ühtteist, kui viimased kaks külastajat otsisid pimedast hoovist enda kergendamise võimalust, kui avastasid, et keldris on ka üks näitus. Igatahes oli mul nendega pikk ja huvitav vestlus ning sellest sai mõnus punkt välknäitusele.

Väga positiivselt emotsionaalne kogemus oli kogu see üritus ja välknäitus. Siinkohal tänaksin veelkord kõiki Augustiunetuse korraldajaid, kellega mul oli ürituse ajal au ka tutvuda ja kõiki külastajaid, kes mu näituse üles leidsid.

Minu järgmine etteaste oma solaritega toimub lähima kuu aja jooksul Okapi Galeriis, aga sellest täpsemalt veidi hiljem.

This post is also available in: English


Päike pommivarjendis Päike pommivarjendis Päike pommivarjendis Päike pommivarjendis Päike pommivarjendis
loading..