Välk ja pauk

mai 23, 2013
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Kätte on jõudnud äiksehooaeg, kogusin siia mõned lingid, mis jagavad juhiseid selle võimsa loodusnähtuse pildistamiseks.

Kuna tegemist ei ole teps mitte ohutu ja taltsa vaatemängulise ilmaimega, nagu seda on virmalised, siis suunaks lugeja kõigepealt ühele saidile, kust leiab kasulikku informatsiooni välgu tekkimise, olemuse ja ka ohutu käitumise kohta. Viimane peaks olema lausa kohustuslik lugemine, sest ma küll ei taha lugeda lehest põlluservas ära küpsenud fotograafi kohta.

Teiseks allikaks oleks üks ilm.ee artikkel, kust saab kasulikku infot välgu leidmise kohta.

Selleks, et juhatada sisse fotograafia teema, reklaamiks kõigepealt ühte nutikat abimeest. Kui välgupildistamise huvi ikka väga suur ja raha ka paarisaja euro jagu üle on, siis 2011 aasta lõpus kasvas Kickstarterist välja toode nimega Triggertrap. Tegemist on kaamera programmeeritava distantspäästikuga, mille kasutuspõld tunduvalt laiem kui ainult välgu pildistamine. Täpsemalt saate lugeda juba nende kodulehelt. Olemas on ka muid sarnaseid seadmeid, kuid see on mulle endale kõige rohkem meeldima hakanud. Lisaks veel, et nende müüdav nutitelefoni rakendus ja juhe välgupeale kaamera lahtipäästmist ei toeta.

Nüüd alguses lubatud lingid:

Digital Photography School – How To Photograph Lightning

PetaPixel – How to Photograph Lightning, From Start to Finish

B&H – How to Photograph Lightning

Nikon – How to Photograph Lightning

Weather Scapes – How to Photograph Lightning 

Ja lõppu üks emakeelne blogist 7Vaadet – Kuidas pildistada äikest

Oma pilte polnud kahjuks siia veel panna ja seetõttu jagan siin sõprade tehtud fotosid. Autoriteks Argo Argel, Reet Sau ja Aarne Vesi. See, miks mul endal midagi veel ette näidata ei ole, on ka osaliselt selle postituse põhjuseks. Kuna ma need materjalid juba välja otsisin, siis võiks neid juba ka teistega jagada.


loading..