Selgus aasta portreefoto

november 15, 2012
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Selleaastane Pentaxi Aasta Portreefoto konkurss on nüüd lõpule jõudnud ja eile avalikustati ka konkursi võitjad, mis valiti konkursile esitatud 1500 võistlustöö hulgast.

Võitjaks osutus Ann Einbergi töö „Paralleelid“. Žürii kommenteeris tööd järgnevalt: Esikoha töö „Paralleelid“ võlus vaieldamatult oma müstikaga ja võimega kõnetada vaatajat justkui mingil muinasjutulisel tasandil.  Kuivõrd kindlasti ei ole tegu klassikalise persooni portreega, siis seda enam tekkisid pilti vaadates peas omad jutud ja lood, mille tulemusel jäi pähe kumisema mõte, et portree ei pea olema vaid ühe lühikese hetke spetsiifiline jäädvustus, vaid see võib olla fantaasialend pikemal ajateljel. Tegemist on lummava fotoga, mis üllatab loomingulise ja julge lähenemisega portreefoto žanrile. Konkursi võitja auhinnaks on fotoreis Peruusse.

Teise koha vääriliseks hinnati Anton Novozilovi töö „gobotoru“ ja kolmanda koha sai Darja Zusseva nimeta tööga. Kuigi konkursil oli vaid kolm auhinnalist kohta, mainiti eraldi veel ära ka Riina Varoli töö nimega „*“.

Fotosid hindasid tunnustatud fotograafid Kaupo Kikkas, Urmas Ääro, Viktor Koshkin, Annika Metsla ja Renee Altrov. Sarnaselt eelmiste aastatega oli esimeses ringis väljakujunenud piltide hulgas tugev mustvalgete fotode ülekaal. Žürii pööras hindamisel suurimat tähelepanu fotograafi isikule ning vähem modelli isikule, et viimane ei prevaleeriks esimese üle. Tööde juures hindas žürii sisulist külge, tehnilist teostust ja töö uudsust ning ainulaadsust.

Konkursi parimate autasustamine ning silmapaistvamate portreede rändnäituse avamine toimub 22. detsembril Nokia kontserdimajas. Konkursi võidutöid ja äramärkimist väärinud fotosid näeb konkursi lehelt.

© Eestifoto.ee


loading..