18 soovitust fototudengitele

november 2, 2012
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

New Yorgi fotograaf Steve Giraltil on pannud kirja 18 olulist soovitust, mida ta jagab kommertsfotograafia tudengitele. Neid soovitusi peaksid kindlasti ka lugema need, kes plaanivad fotograafiat õppima minna või plaanivad lihtsalt fotograafina oma elatist teenima hakata.

Pealtnäha on need soovitused väga loogilised ja neid lugedes võib isegi tekkida tunne, et autor peab oma publikut veidi rumalaks. Tegelikult on sellised lihtsad ja loogilised soovitused just need, mis optimismimullis elades võivad kahe silma vahele jääda.

Soovituste peamiseks eesmärgiks on anda inimestele võimalus veenduda selles, et nad tõesti soovivad fotograafina leiba teenima hakata ja on nõus seda kõike taluma. Toon siinkohal lühidalt ära paar olulisemat soovitust.

Fotograafiaga seonduv on vaid osa ärist, sellele lisanduvad turundus, kontaktide loomine, tööde leidmine, klientide hoidmine ja loomulikult oma firma asjade korras hoidmine. Kui firma juhtimine ei kuulu sinu meelistegevuste hulka, siis tuleks enne sügavalt järele mõelda, muidu veedad sa suure osa oma ajast tehes asju, mis sulle täielikult vastukarva on. Fotograafia nõuab suuri investeeringuid tehnikasse, teadmistesse ja reklaami. Sa pead olema nõus viskama nurka oma soovid ja visioonid, kui kliendil on oma vankumatu nägemus asjast olemas. Selleks, et vahest saaks kunsti teha, tuleb enamuse ajast teiste jaoks konveierlinti mängida.

Ülejäänud soovitused leiad PetaPixeli lehelt.


18 soovitust fototudengitele 18 soovitust fototudengitele 18 soovitust fototudengitele 18 soovitust fototudengitele 18 soovitust fototudengitele
loading..