Vesimärkide kasutamisest fotodel

oktoober 17, 2012
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Veebis fotosid vaadates on kõik meist kohanud pilte, mis on varustatud vesimärgiga. Kindlasti on paljud teist kohanud ka selliseid fotosid, millel laiutavad suured ja koledad vesimärgid, mis on juba fotost endast domineerivamad.

On täiesti arusaadav, et inimesed soovivad oma fotosid kaitsta varguse eest, mis on tänapäeval levinum, kui poest kommide näppamine. Paljud poed on välja mõelnud erinevaid viise oma toodete kaitsmiseks. Minu jaoks võrdsustuvad vesimärgid nende pisikeste kleebistega, mis peale jätmisel panevad turvaväravad küll üürgama, kuid vähegi teadjamad tõmbavad need lihtsalt küljest ja ainus võimalus vahelejäämiseks on see, kui sind märkab kas turvamees poelettide vahel või poodi pandud kaamera. Vajadusel saab ka vesimärke väga kerge vaevaga fotodelt eemaldada ning nendega kaitseb end vaid kõige rumalamate ja laisemate varaste eest. Sellise vaatenurga alt asjale mõeldes tekib vägisi küsimus: „Kas on ikka mõtet kasutada vesimärke, mis foto vaatamist segama hakkavad?“

Nädalapäevad tagasi postitas fotograaf Kip Praslowicz projekti: „What if The Masters of Photography Used Horrendous Watermarks?“ Minu arvates on tegemist ühe parima näitega selle kohta, kuidas vesimärkidega üle pingutada ja kuidas need tegelikult fotot ennast rikuvad.


loading..