SmartDeblur taastab teravuse

oktoober 22, 2012
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Erinevatest filmidest ja seriaalidest on paljudele kõrvu jäänud fraas „enhance this”. Võetakse videokaamerast udune foto, keegi toksib klaviatuuril paar käsklust ja udusest pildist saab nõelterav kujutis. See on senini tundunud nii naeruväärsena, et veebilehed on täis ka vastavasisulisi nalju.

Mingil määral tuleks sellest skeptilisusest loobuda, sest programmeerija ja pilditöötluse ekspert Vladimir Yuzhikov on loonud programmi, mis suudab ära värisenud või mööda teravustatud pildist täiesti arusaadava kujutise luua. Rakendus nimega SmartDeblur kasutab teravuse taastamisel FFTW-teeki Fourieri tranformatsiooni rakendamiseks.

Hetkel on rakendus veel lapsekingades ja vajab programmi töötamiseks teatud kindlat tüüpi moonutust. Lisaks on tulemustes näha väga palju artefakte ja halosid. Kõige paremini tundub rakendus töötavat fookusest väljas objektide puhul. Äravärisenud piltide puhul on juba keerulisem tulemust saada. Kui praegusel kujul ei leiaks programm rakendust fotograafias, siis on sellel palju perspektiivi näiteks politsei töös.

Eelmise aasta lõpus avalikustas sarnase võimaluse Adobe. Paraku pole sellest peale lubaduste ja näidispiltide veel midagi kuulda olnud.

Vladimir Yuzhikovi programmi saavad alla laadida kõik GitHubist.

© Eestifoto.ee


SmartDeblur taastab teravuse
loading..