Pentaxi Aasta Portreefoto 2012

september 11, 2012
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Alanud on järjekordne Pentaxi Aasta Portreeforo konkurss, mille võitja reisib fotoretkele peruusse. Fotosid saab konkursile esitada kuni 15. oktoobrini.

Sel aastal juba kuuendat korda toimuv konkurss ahvatleb kõiki fotohuvilisi osa võtma senisest veelgi kopsakama auhinnafondiga. Peaauhinnaks on fotoreis Amazonase ja Põhja-Peruu vähetallatud radadele koos portreefotograaf Kaupo Kikkasega. Teise ja kolmanda koha preemiateks on vastavalt 1000 ja 500 euro eest kaupa Photopointi kauplustest.

Pentaxi Aasta Portreefoto 2012 toimub veebipõhiselt Snap.ee pildipangas. Sealsamas on võimalik reaalajas vaadata kõiki konkursile esitatud töid ja nendele ka hindeid anda. Hindeid saavad anda ainult snap.ee keskkonna registreeritud kasutajad. Antud hinnete põhjal selgub publiku lemmik, keda on ootamas eriauhind Pentaxilt.

Konkursile on oodatud osalema kõik fotohuvilised olenemata fotoaparaadi margist või pildistamiskogemusest. Konkursil osalemiseks tuleb kuni 3 tööd esitada snap.ee keskkonnas kuni 15. oktoober 2012.  Publiku lemmik kuulutatakse välja 16. oktoobril ja seejärel asub portreid üle vaatama tunnustatud profifotograafidest koosnev kuueliikmeline Žürii, kes valib esitatud tööde hulgast välja esikolmiku.

Žüriisse kuuluvad Portreefotograafid Kaupo Kikkas, Urmas Ääro, Viktor Koshkin, Annika Metsla, Renee Altrov ning eelmise aasta võitja Darja Murlõkina. Tööde puhul hinnatakse eelkõige loovust, tehnilist teostust ning autori poolset portreežanri tõlgendust.
Konkursil osalemine on tasuta. Tingimustega saab tutvuda, töid konkursile esitada ja teiste fotosid vaadata ning hinnata snap.ee veebilehel.

© Eestifoto.ee


loading..