Film pole surnud

september 18, 2012
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Tuntud filmikaamerate tootja Rolleiflex tõi Photokina 2012 ajaks turule kaks uut kaameramudelit. Tõsi küll, nende kõrgeid hindu ei anna võrrelda järelturul liikuvate vanemate filmikaamerate omadega.

Rollei FX-N on 6×6 keskformaadi kaamera, mis on Rolleiflex FX kaamera uuendus. Viimase hinnalipikuks on üle 5000 dollari. FX-N kaamera uuendusteks on uus Heidosmat 2,8/80mm pildiotsija ja Rollei S-Apogon 2,8/80mm objektiiv ning lühem lähim teravustamiskaugus, milleks on 55 cm.

Uuenduse sai ka keskformaadi kaamera Rolleiflex Hy6, mida saab kasutada nii filmi- kui ka digikassettidega. Hy6 Mod2-l on muudetud käepidet ja püsivara, statiivikinnitust on tugevdatud ning parandatud on kaamerasisest mehaanikat, et vähendada peegli liikumist. Hy6 hinnaks on hetkel 7900 dollarit. Kummagi uue kaamera hinda ega müükijõudmise aega pole veel avalikustatud.

Selgituseks tuleks lisada, et Rolleiflex on kaubamärk, mida esialgselt kasutas Saksamaa firma Franke & Heidecke. Esimene nende kaamera tuli turule 1929. aastal. Pärast muutumist maksejõuetuks 2000. lõpus, lõid ettevõtte töötajad uue firma DHW Fototechnik GmbH ja võtsid üle mitmed Rollei tootmisliinid ning kaubamärgi.


loading..