Maailma kalleim objektiiv

august 27, 2012
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Mõned kuud tagasi sai Westlichti oksjonil 2,16 miljoni euroga maailma kõige kallimaks kaameraks üks haruldane Leica 0-seeria aparaat. Sarnase hinnaga on ka maailma kõige kallim objektiiv, mis kannab samuti Leica kaubamärki.

Tegemist on massiivse, 2006. aastal toodetud Leica APO-Telyt-R 1:5.6/1600mm teleobjektiiviga, mis on ühtlasi ka firma pikim, suurim ja raskeim objektiiv. Objektiivi pikkuseks on 1,2 m, otsa diameetriks on 42 cm ja kaalub umbes 60 kg. Objektiivi vaatenurgaks on 1,5 kraadi ja seda on võimalik kasutada ka Leica 1,4- ja 2-kordsete telekonverteritega. Kitsa vaatenurga tõttu on objektiivile lisatud eraldi sihik pildistatava objekti leidmiseks.

Objektiiv on toodetud eritellimusena maailma rikkaimale fotoentusiastile, Katari prints Saud bin Muhammed Al-Thanile, kes maksis selle eest 1,65 miljonit eurot. Lisaks objektiivile olevat ta tellinud ka spetsiaalvarustusega neliveolise Mercedese džiibi, millele objektiiv kinnitada.

Kuigi tegemist on unikaalse objektiiviga, on selle objektiivi prototüüp Leica tehase väljapanekusaalis Solmsis Saksamaal.

© Eestifoto.ee


Maailma kalleim objektiiv Maailma kalleim objektiiv Maailma kalleim objektiiv
loading..