Kodak lahkub kaamerafilmi ärist

august 28, 2012
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Kodak teatas, et plaanib maha müüa oma kaamerafilmi äri – üks peamisi tegureid, mis tarbijate silmis Kodakist Kodaki tegid. Peale filmi lähevad müüki veel digitaalsete skannerite, fotokioskite, fotosuveniirtoodete ja paraku ka fotopaberi üksused. Tegemist on ettevõtte järjekordse sammuga teekonnal, mille lõpus peaks olema ettevõtte pääsemine pankrotist.

Kodak pole avalikustanud, kui palju nad loodavad nimetatud üksuste müügist saada ega ka seda, kes need ära ostab. Teada on nii palju, et ostjale läheb üle õigus kasutada filmide tootmisel Kodaki kaubamärki ja kuni müügihetkeni jätkab firma ise filmide tootmist. Eelpoolnimetatud üksuste müügiga loodetakse ühele poole saada 2013. aasta esimeses pooles.

Kui Kodak oma pankrotiavalduse sisse andis, oli neil plaanis maha müüa ligemale 1000 digitaalreprodutseerimise alast patenti 1,76 miljardi euro eest, kuid praeguseks pole müügiläbirääkimised vilju kandnud. Wall Street Journali andmetel on maailma suurimad tehnoloogiaettevõtted, mille hulgas on Samsung, Apple ja Google, loonud konsortsiumi, mille eesmärgiks on teha pakkumine patentidele ja nende sooviks on patentide eest maksta vaid 400 miljonit eurot.

Kuigi Kodaki firmat ei saa varsti enam harjumuspäraselt fotofilmiga siduda, tuleb loota, et tootmise uus omanik suhtub filmi hoole ja armastusega ning ei lase masinaid vanarauaks demonteerida.

© Eestifoto.ee


Kodak lahkub kaamerafilmi ärist Kodak lahkub kaamerafilmi ärist Kodak lahkub kaamerafilmi ärist
loading..