Kaduvate kultuuride fotoprojekt

mai 9, 2012
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Vanishing Cultures (kaduvad kultuurid) on projekt, mille käigus reisib üks tohutu kaamera Ameerikas üle 30 000 kilomeetri selleks, et jäädvustada Ameerika hääbumisohus olevaid kultuure ja inimrühmi. Omamoodi on projekt ka vihje kaduvale filmifotograafiale.

Kaamera ise on pea 10 meetrit pikk ja negatiiv on 180 cm kõrgune. Kasutamise ja transportimise lihtsustamiseks ehitatakse kaamera lõplik variant ratastel treilerile, mis mahub suure veoki järelhaagisesse. Kaamera ehitamiseks kulus fotograaf Dennis Manarchy’l kokku kümme aastat. Esimeseks prototüübiks oli fotograafi enda 20 ruutmeetrine tuba, kus objektiiv oli paigaldatud ukse sisse.

Kaameras kasutatakse spetsiaalselt selle kaamera jaoks toodetud ISO 3 tundlikkusega filmi. Piisava teravussügavuse saavutamiseks kasutatav ava on f/32. Filmi ilmutamiseks vajalike vannide mahutamiseks on pimiku pikkuseks 24 meetrit.

Nii suure negatiivi kasutamise põhjus pole pelgalt soov ehitata templit filmifotograafiale, vaid ka teha erakordselt suuri ja detailseid suurendusi. Manarchy sõnul on neist negatiividest võimalik teha 6-meetrised suurendused, millel on eristatavad isegi nahapoorid.

Pildistamise käigus saadavad portreed pannakse näitusele Washington D.C. prestiižesse National Portrait Gallery’sse. Hiljem rändab näitus läbi terve Ameerika, kus suurendustega koos näidatakse ka negatiive ja subjekti lugu. Lisaks on huvilistele vaatamiseks üles pandud ka kaamera ise. Näituste tarvis on kaamerale külge monteeritud suur plasmaekraan, kust külalised saavad vaadata hetkel käimasolevaid portreesessioone.

Projekti kohta saab täpsemat infot lugeda nende kodulehelt, lisaks leiab sealt ka tutvustavaid videoid.

© Eestifoto.ee


Kaduvate kultuuride fotoprojekt Kaduvate kultuuride fotoprojekt Kaduvate kultuuride fotoprojekt Kaduvate kultuuride fotoprojekt Kaduvate kultuuride fotoprojekt
loading..