Olympus taaselustas OM-seeria

veebruar 9, 2012
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Olympus on oma kaameratel kasutanud aastatetaguseid disaine alates esimestest Micro Four Thirds kaameratest. Nüüd on Jaapani kaameratootja oma retroteemat edasi arendanud ja lasknud välja täiesti uue MFT-kaamerate seeria OM-D. Uued kaamerad, eriti just E-M5, võtavad šnitti 1970ndate OM-süsteemi paljudest disainielementidest.

Ilmastiku kindla korpusega kaamera sees on peidus 16-megapiksline Live MOS MFT sensor, millel on viieteljeline pildi stabilisaator. Olympuse enda sõnul on kaameras maailma kiireim teravustamismootor ja seda mitte ainult MFT-kaamerate vaid ka peegelkaameratega võrreldes. Lisaks on kaameral ka kolmetolline puutekraan. Kaamera hinnaks tuleb ettevõtte sõnul 750 eurot.

Lisaks kaamerale tutvustati ka OM-D-seeria kaheosalist akutalda HLD-6, mida saab ühes paigalduses kasutada horisontaalasendis ja teises aitab see portreevõtetel. Veel tuli välja välklamp FL-600R (36 ISO100) ja MMF-3 adapter FT objektiivide kasutamiseks MFT-kaameral. Nii akutald kui adapter on sarnaselt kaamerale ilmastikukindlad. Lisatarvikute hindasid pole veel avalikustatud.

Olympus OM-D E-M5

Sensor
Bajonett
Teravustamispunktide arv
Tundlikkus
Säriaeg
Sarivõte
Ekraan
Mälukaart
Video
Toide
Kaal akuga
16,1 MP Four Thirds Live MOS
MFT
35
ISO 100–25 600
60s–1/4000s
9 fps
3,0-tolline pööratav LCD
SD/SDHC/SDXC
1080p Full HD
LiIon BLN-1
425 g

© Eestifoto.ee


Olympus taaselustas OM-seeria Olympus taaselustas OM-seeria Olympus taaselustas OM-seeria Olympus taaselustas OM-seeria Olympus taaselustas OM-seeria Olympus taaselustas OM-seeria Olympus taaselustas OM-seeria
loading..