Kodak andis sisse pankrotikaitse avalduse

jaanuar 19, 2012
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Viimasel ajal on avaldatud erinevaid arvamuslugusid kunagise fototööstuse gigandi Kodaki nukravõitu tuleviku kohta.

Nüüdseks on ettevõte jõudnud nii kaugele, et täna anti sisse avalduse esialgse õiguskaitse saamiseks pankrotiavalduse esitamise vastu. Otsus tehti pärast kuut aastat kahjumit, mis on ettevõttele tekitanud 6,8 miljardi dollarilise võla. Võrdluseks võiks tuua Eesti riigi 2012. aasta eelarve, mis on veidi üle 6 miljardi euro.

Ettevõte sai järgneva pooleteise aasta jooksul äri jätkamiseks 950 miljoni dollarilise 18-kuulise krediidi Citigroupilt.

Viimase aasta jooksul on Kodak üritanud maha müüa pea 1100 fotoalaga seotud patenti, mille koguväärtuseks loetakse üle 1 miljardi dollari. Lisaks on Kodak kaevanud kohtusse mitmed firmad, nende hulgas Fujifilm, Samsung, Apple ja HTC, süüdistades neid patendiõiguste rikkumises.

Nüüd on Kodak seadnud endale eesmärgiks saada „maailmaklassi digitaalpildinduse ja materjaliteaduse ettevõtteks. Hetkel pole veel selge, kuidas asjade praegune kulg hakkab mõjutama Kodaki filmitootmist, sest ettevõte on juhatuse esimehe Antonio M. Perezi sõnul väljunud teatud traditsioonilistest valdkondadest sulgedes 13 tootmisüksust ja 130 laborit. Võrreldes 2003. aastaga, on Kodak vähendanud oma tööjõudu kokku 47 000 inimese võrra.

Kodak alustas oma teekonda 1880. aastal, kui George Eastman rentis endale ruumid Rochesteris ja alustas kuivplaatide tööstuslikku tootmist. 1976. aastal oli Kodaki käes 90% USA filmi ja 85% kaamerate müügiturust ja kuni 1990ndateni loeti ettevõtet mitmel korral maailma topp 5 kõige väärtuslikuma brändi hulka.

© Eestifoto.ee


loading..