Kristi Metsa näitusmüük “Mõnikord…”

detsember 7, 2011
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Tartu Jaani kirikus 3. jaanuarini avatud fotonäitus “Mõnikord…”on mõtlemapanev ja nauditav sümbioos kaunitest loodus- ja loomafotodest ning filosoofilistest mõtteavaldustest. Kristi Metsa fotograafiareisid on viinud teda lisaks Eesti looduse jäädvustamisele ka näiteks Arktikasse ja Aafrikasse.
Osa fotode müügiga saadud tulust annetab fotograaf Keenias , Nairobis asuvale David Sheldrick Wildlife Trust keskusele elevantide päästmiseks.

K: Kuidas tuli näitusmüügi korraldamise mõte?
V: Mõte tekkis korraldada näitusmüük ühelt poolt seetõttu, et enamik minu sõpru ja tuttavaid teadsid, et ma pildistamisega väga aktiivselt tegelen, kuid minu pilte väga näinud polnud, teisalt ka seetõttu, et 2,5 aasta jooksul oli kogunenud päris palju häid ja huvitavaid pilte, mille andis kenasti kokku seada minu teise hobi ehk kirjutamisega.
Näitusmüügi korraldamise mõte on juba ligi pool aastat vana ehk siis esialgne mõte tekkis juba suve alguses. Kuna juunis reisisin korraks pildistamisretkele Arktikasse Svalbardi, siis tagasi tulles oli suvi täies hoos ja ettevalmistustega aega väga tegeleda ei olnud. Kuna poolikult ja pisikest näitust teha ei tahtnud, siis pakkus Jaani kirik välja uue aja ehk detsembri kuu.

K: Mis saab näitusest pärast Tartu Jaani kirikut?
V: Pärast Jaani kiriku näitust hetkel mingit kindlat kokkulepet selle näituse avaldamiseks mujal pole, kuid kuna esialgne tagasiside näitusele on ülipositiivne, siis mõned uued mõtted on juba tekkinud. Kas nüüd edasi minna üks ühele sama suure näitusega või siis pisikeste variatsioonidega, on veel lahtine.  See näitus on üsna mahukas ehk siis kokku 48 tööd, millest kolm moodustavad seeriad. Mõned läbirääkimised on juba käimas uue korraldamiseks, kuid hetkel veel täpselt rääkida ei tahaks.

K: Kas müüdavate fotode puhul on tegemist ainsate eksemplaridega või on tegemist piiratud tiraažiga?
V: Näitusel olevad fotod on kõik esimesed eksemplarid  ja kõik fotod on nummerdatud, st, et mingit masstootmist ei toimu ja maksimumarvuks nende fotode väljatrükkidel on 10. See tähendab, et üle 10 foto neid ei trükita ja ei müüda. Kui 10nes eksemplar leiab omaniku, siis edaspidi kaunistab foto ainult minu portfooliot.

K: Kuidas on näitusel olevad pildid vormistatud?
V: Fotod on trükitud nii lõuendile kui erinevatele Hahnemühle Fine Art paberitele. Kogemus näitab, et kui fotode printimisel arvestada nende eripära ja sobivust materjalidega, siis on tulemus palju atraktiivsem. Erinevat tüüpi fotode jaoks töötavad erinevad materjalid. Fotod on kõik raamitud kvaliteetsete, just igale pildile eraldi sobivate, erinevast materjalist (puit, plastik, kõrgläikega viimistlus) raamidega. Fine Art paberite puhul on kasutatud lisaks raamile ka mattklaasi ja paspartuud.

K: Kui kaua olete fotograafiaga tegelenud ja kuidas selleni jõudsite?
V: Fotograafiaga olen otseselt, st ise pildistades tegelenud ainult 2,5 aastat. Kaudselt aga üle 10 aasta. Töötan kalendrikirjastuses OÜ Büroodisain ja olen 10 aastat olnud vastutav “Timer” kaubamärgi all toodetavatesse kalendritesse fotode valimise eest. Ühel hetkel lihtsalt teadvustasin endale, et vaatan loodust nö läbi  kaamerasilma ehkki endal veel fotoaparaatigi polnud. Peas käis nö “klõps” ja tahtsin pildistamist ise ka proovida.  Võtsin ühendust tuttavate loodusfotograafidega, kes aitasid kokku panna minu esimese fotovarustuse. Teadsin, et oskan näha, vaja oli juurde õppida vaid tehnilised oskused nii kaamera käsitlemisel kui heade fotode saamise alustalad. Olen aru saanud, et, kui osata näha, siis muu on võimalik juurde õppida, kui seda nägemisoskust pole, siis tehnilised oskused ka ei aita.

Kristi Metsa pilte saab vaadata tema saidilt ja kirjutisi lugeda tema blogist.

© Eestifoto.ee


Kristi Metsa näitusmüük “Mõnikord…” Kristi Metsa näitusmüük “Mõnikord…” Kristi Metsa näitusmüük “Mõnikord…” Kristi Metsa näitusmüük “Mõnikord…” Kristi Metsa näitusmüük “Mõnikord…” Kristi Metsa näitusmüük “Mõnikord…”
loading..