Lytro jõuab peagi müügilettidele

oktoober 25, 2011
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Juuli alguses sai Eestifoto.ee lehel kirjutatud ühest väga ambitsioonikast projektist nimega Lytro, mille käigus töötati välja tehnikat, mis võimaldaks pilti teravustada pärast selle tegemist ning asetada teravus soovitud kohta. Nüüdseks on tootearendus jõudnud lõppfaasi ja plenoptilise kaamera Camera 3.0 tootja tutvustas oma esimesi tooteid.

Järgmise aasta alguses jõuab müügile kaks kaamerat, tõsi küll mudelite erinevuseks on vaid sisseehitatud mälumaht. Kaamera pakub 8-kordset optilist suumi (35–280 mm vastav vaatenurk) ja püsivat f/2 ava. Muudetava teravuspunktiga ettevõtte enda failivormingus pildid jäädvustatakse „11 megakiirelise“ sensoriga. Kaamera täpsemat eraldusvõimet pole avalikustatud, kuid arendaja Ren Ng sõnul on see vähemalt Full HD. Üks mudelitest tuleb 8 GB ja teine 16 GB-se mälumahuga, mis peaksid mahutama umbes 350 ja 750 fotot. Mudelite hindadeks on vastavalt 400 ja 500 dollarit.

Hilisema teravustamise muudavad võimalikuks vahetult enne sensorit asuvad mikroläätsed, mis suunavad valguse erinevatele pikslitele, mis oma korda salvestavad need vastavalt langevale nurgale. Kaamera muudab omapäraseks selle risttahuka kujuline korpus mõõtmetega 4 x 4 x 11 cm. Kaameral on kaks nuppu, „kerimisriba“ suumimiseks ja fotode sirvimiseks ning puutetundlik ekraan.

Kaamerat on võimalik Lytro kodulehelt juba ette tellida. Lisaks leiab veebilehelt ka galerii erinevate muudetava teravuspunktiga fotodega.

© Eestifoto.ee


Lytro jõuab peagi müügilettidele Lytro jõuab peagi müügilettidele Lytro jõuab peagi müügilettidele Lytro jõuab peagi müügilettidele
loading..