Fotokonkurss „Retk toataimede maailma“

oktoober 11, 2011
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Toataimed.eu kutsub koos Tallinna Botaanikaaia, Photopointi ja Eestifotoga lille- ja fotohuvilisi avastama toataimede imelist maailma ja osalema fotokonkursil “Retk toataimede maailma”. Konkurss kestab novembrikuu lõpuni ning osaleda saavad kõik.

Fotokonkurss on ajendatud toataimed.eu meeskonna soovist aidata kaasa sellele, et toataimed elaksid aastaid ja pakuksid meile iga päev sama suurt rõõmu, kui vahetult pärast koju toomist.

„Soovime tõsta portaali toataimed.eu kaudu inimeste teadlikkust sellest, kuidas kanda hoolt oma toataimede eest, sest toataimed on küll kaunid, aga nende hooldamine eeldab teadmisi ja kogemusi. Käesoleva fotokonkursi eesmärgiks on panna inimesi märkama toataimi kui elusolendeid, kes on meie ümber ja jäädvustama nende ilu,“ selgitab Aidi Kallavus Toataimed.eu kollektiivist.

Konkursil osalemiseks tuleb lisada vähemalt üks toataime või selle detailiga seotud pilt toataimed.eu galeriisse. Toataimena käsitatakse konkursi raames taime, mida Eestis välistingimustes aastaringselt kasvatada ei saa. Iga autor võib esitada kuni 4 võistlustööd.

Fotokonkursi auhinnafondi kokkupanemisel on mõeldud nii taimesõpradele kui ka fotohuvilistele. Peaauhinnaks on Tamroni 60mm makroobjektiiv. Zürii hindab eelkõige foto loomingulisust, kuid oluline on ka jäädvustatud toataime haruldus, pildi emotsionaalsus ja tehniline tase. Konkursi käigus selgub ka publiku lemmik, kes saab eriauhinna. Hindamine toimub kogu konkursi kestuse jooksul.

Kui kodus ei ole toataime või napib ideid või tahetakse katsetada uut fototehnikat, on võimalik tulla inspiratsiooni ja teadmisi ammutama 16. novembril kl 13.00 Eestifoto makrofoto koolitusele (http://www.eestifoto.ee/kool/), mis toimub Tallinna Botaanikaaias. Kohapeal on võimalus kuulata seda, mida pildistada (botaanik Urmas Laansoo) kui ka seda, kuidas pildistada (fotograaf Kaupo Kikkas). Ühtlasi on koolitusel osalejatel võimalus kasutada Tamroni fototehnikat.

Täpsem informatsioon konkursi ja auhindade kohta on kättesaadav portaalis toataimed.eu.

© Eestifoto.ee


Fotokonkurss „Retk toataimede maailma“ Fotokonkurss „Retk toataimede maailma“
loading..