Teine maailmasõda fotodes

september 21, 2011
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Suve keskel alustas väljaande The Atlantic fotoblogi In Focus 20 osalise Teisele maailmasõjale pühendatud fotogalerii avaldamist. Tänaseks on otsaga jõutud 14. postituseni ja järgmine avaldatakse 25. septembril. Viimane osa galeriist pannakse üles 30. oktoobril.

Nagu mainitud, on selle galeriide kogumi eesmärgiks tutvustada inimestele 20. sajandi ühe enim maailmapilti muutnud sündmust.

Nende, pühapäeviti ülespandavate 45 fotost koosnevate esseede kokkupanijaks on Alan Taylor ja tema eesmärgiks on näidata sõja sündmusi, sellega seotud inimesi nii rindel kui tagalas ja sõja mõju igapäevaelule. Enamus postitusi on kronoloogilises järjestuses ja nende vahele jäävad mõned laiemad teemad nagu „Naised sõjas“ ja „Ameerika tagala“.

Suurem osa fotodest on mustvalged, kuid kohati tuleb ette ka mõningaid värvifotosid. Enamus neist on koondunud teemasse Ameerika tagala, on USA Sõjainfoministeeriumi poolt kodumaise sõjapropaganda tarvis ministeeriumi fotograafide Alfred Palmeri ja Howard Hollemi tehtud Kodachrome slaidid.

Galeriisid saab vaadata The Atlanticu fotoblogis In Focus.

© EestiFoto


loading..