Tarkvarauudised kuni nädal 36

september 9, 2011
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Uued rakendused
Corel PaintShop Pro X4
Corel tõi turule uusima versiooni oma auhinnatud fototöötlustarkvarast. Rakenduses on eelneva versiooniga võrreldes üle 75 uuenduse ja parenduse, mille hulka kuulub ka täiesti nullist uuesti loodud HDR-mootor. Programmi hinnaks on ligemale 70 eurot.

Perfect Photo Suite 6
onOne Software tutvustas oma Perfect Photo Suite 6. versiooni, Perfect Effects ja Perfect Mask uusi versiooni, uut programmi nimega Perfect Portrait ja rakenduse Perfect Layers versiooniuuendust. Perfect Photo Suite 6 on nüüd kasutatav lisaks Photoshopi lisandmoodulile ka eraldiseisva programmina. Oktoobri lõpus müüki jõudva rakenduse hinnaks tuleb veidi üle 200 euro ja selle eest saab järgmised rakendused: Perfect Effects 3, Perfect Portrait 1, Perfect Mask 5, Perfect Layers 2, Perfect Resize 7, FocalPoint 2 ja PhotoFrame 4.6. Perfect Photo Suite 5.5, Plug-In Suite 5 ja varasemate versioonide omanikele maksab uuendus veidi üle 100 euro.

Color Efex Pro 4
Nik Software avalikustas programmi Color Efex Pro 4. versiooni, mis uuendab Photoshopi, Lightroomi ja Aperture’i retušeerimis- ja efektide lisandmoodulit. Värskes versioonis on uusi filtreid, visuaalseid eelseadistusi, suurem võimalus hallata filtrikombinatsioone, ajaloosirvija, parandatud jõudlus jne. Color Efex Pro 4 jõuab müüki oktoobris, selle 55 filtriga Complete Edition maksab pea 150 eurot ja 26 filtriga Select Edition üle 70 euro.

Versiooniuuendused
Apple Aperture 3.1.3
Apple lasi suve keskel välja oma toorfailide konvertimise ja fotohaldusrakenduse Aperture versiooniuuenduse 3.1.3. Uues versioonis on parandatud mitmeid puuke, laiendatud mitmikpuuteviibete tuge ja seda saavad tasuta allalaadida kõik versioonide 3.x omanikud.

iOS rakendused
British Journal of Photography iPadis
British Journal of Photography (BJP) on nüüd saadaval tasuta kord kvartalis uuendatava rakendusena, mis toob lugejateni trükiversioonide tutvustused koos erinevate lisafunktsioonide, fotode ja erineva multimeedia sisuga. Esimene väljaanne on iTunesi vahendusel juba saadaval.

Scott Kelby Light It ajakiri iPadis
Kelby Media Group sai augustis valmis oma iPadile mõeldud ajakirjaga Light It Digital Magazine. Ajakirja rakendus ja esimene number on lugejatele esmamaitse andmiseks tasuta iTunesist saadaval. Järgnevad numbrid hakkavad maksma $2,99. Ajakiri ise sisaldab mitmeid intervjuusid ja lugusid fotograafia alal tuntud inimestelt ning nagu nimest ka välja võib lugeda, on peamiseks vestlusteemaks valgus.

Nik Snapseed 1.1.0
Nik Software lasi välja iPadile mõeldud pilditöötlusrakenduse Nik Snapseed versiooniuuenduse 1.1.0. Uus versioon parandab rakenduse jõudlust, lisab kaamera ühenduskomplekti abil iPadi laaditud toorfailide toe ja võimaluse salvestada faile koos EXIF-andmetega. Parandatud on ka kasutajaliidest. Rakenduse hinnaks on 3,99 eurot.

Angle of View iPhone’ile
Physical Software’i Angle of View võimaldab välja arvutada vaatenurka kraadides ja kaadrisse jäävat vaadet meetrites vastavalt kaamera ja subjekti vahelisele kaugusele, fookuskaugusele ja sensori suurusele. Rakendus maksab 1,59 eurot.

Püsivara uuendused
Hasselblad H4D-40 ja H4D-50 püsivarauuendused
Selle aasta 1. detsembril laseb Hasselblad välja mudelite H4D-40 ja H4D-50 püsivarauuendused, mis toovad kaameratesse mitmed uued H4D-60 funktsioonid, mis lisati kaamerale juuli keskel. Uuenduste alla kuuluvad ühe vajutusega teravuse kontrollimine, kahesuunaline lood, kiire ligipääs tagaekraani infokuvale ja tugi elektrooniliselt juhitud Schneideri ja Rollei’ katikutele. Täpsema info leiab Hasselbladi veebilehelt.

Canon EOS60D 1.1.0
Juuli keskel sai püsivarauuenduse Canoni EOS 60D, millega parandati sisseehitatud välklambi sätete lähtestumine aku eemaldamisel ja probleemi, kus pildi pööramisinfot ei tuvastatud korrektselt kui kaameraga pildistati portree asendis teatud aegvõtte viivituste puhul.

© Eestifoto.ee


loading..