Harmanilt 5×4-tolline pinhole kaamera

september 27, 2011
Kristian Saks
Kommentaarid välja lülitatud

Kaamera idee sai alguse eelmise aasta Fotokina messilt, kui HARMAN technology kasutas oma positiivpaberite tutvustamiseks erinevaid pinhole kaameraid ja inimesed soovisid näha nende paberite jaoks spetsiaalset pinhole kaamerat. Nende inimeste seas oli ka Mike Walker ettevõttest Walker Cameras.

Neli kuud hiljem sai Walker Cameras valmis prototüübiga, mis nüüd kannab nime Harman Titan Pinhole Camera. Nüüdseks on prototüübist saanud toode, mida on võimalik kasutada mistahes 4×5-tollise filmikassetiga. Harman otsustas kaamerat müüa ilma filmikassetita, sest see oleks hinna liiga kõrgeks ajanud ja neid on kasutatuna vabalt eBay’st saadaval.

Kaameral on statiivkeere, kaks loodi ja pesa lisaseadmete jaoks. Esimese versiooni fookuskauguseks on 72 mm ja toote piisava edukuse puhul plaanib ettevõte lasta välja ka 110 mm ja 150 mm versioonid. Lisaks on plaanis teha ka mudel, millel pole nõelaauku sisse tehtud neile, kes soovivad ise mistahes kujuga avaust. Kaamerat müüakse komplektis Harmani Direct Positive fotopaberi ja 10 lehe 5×4 Ilford Delta 100 Professional filmi ning pinhole’i särikalkulaatoriga. Komplekt jõuab Inglismaal müüki oktoobri lõpus ja mujal maailmas detsembris170 euro eest.

© Eestifoto.ee


loading..